Informácie o kdouľových stromoch

Informácie o kdouľových stromoch


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Začať

Choroba z dule: Ako liečiť choroby z dule

Kristi Waterworth

Stromy dule sú v sade opäť obľúbenými, ale tieto tvrdé a odolné rastliny nie sú bez akýchkoľvek zdravotných obáv. V tomto článku sa dozviete viac o najbežnejších patogénoch, ktoré ich môžu ovplyvňovať, a o tom, ako liečiť chorú dule.

Bežní škodcovia drevín - tipy na liečbu škodcov zo stromu

Kristi Waterworth

Kdouľ môže byť skvelým doplnkom každého sadu alebo funguje ako samostatná krajinná rastlina. Starať sa o dule však nie je len tak, že ju iba zasadíte a želáte jej šťastie. Prečítajte si o bežných škodcoch dule a o tom, ako ich eliminovať, v tomto informatívnom článku!

Žiadne ovocie na dule - Prečo sa ovocie z dule nevytvára

Autor: Shelley Pierce

Nie je nič frustrujúcejšie ako ovocný strom, ktorý neprodukuje. Spýtali ste sa: „Prečo ovocie môjho dule nebude? Prečo sa ovocie dule netvorí?“ No, čuduj sa, prečo už nie. Kliknite sem a dozviete sa viac o tom, prečo na dule nie je ovocie.

Ako pestovať dule v nádobách - Tipy na pestovanie dule v kvetináči

Liz Baessler

Ovocná dule je fascinujúci, málo dospelý strom, ktorý si zaslúži viac uznania. Ak máte nedostatok miesta a cítite sa ambiciózne, môžete vyskúšať pestovanie tohto stromu v kontajneri. Kliknutím na tento článok sa dozviete viac o pestovaní dule v kontajneri.

Rozmnožovanie dule: Ako sa rozmnožujú ovocné stromy

Liz Baessler

Dule je zriedka pestované, ale veľmi milované ovocie, ktoré si zaslúži viac pozornosti. Ak vás zaujíma pestovanie dule, čakajú vás lahôdky. Kliknutím na nasledujúci článok sa dozviete viac o reprodukcii dule a o tom, ako rozmnožovať ovocné dule.

Presunutie kdouľa: Naučte sa, ako transplantovať kdouľový strom

Autor: Teo Spengler

Transplantácia dule, ktorú ste práve priniesli domov zo škôlky, nie je ťažké, ale dokážete premiestniť dule, ktorá je roky v zemi? Kliknutím na nasledujúci článok získate všetky informácie, ktoré potrebujete, ako transplantovať dule.

Tvorba živého plotu z dule - Ako pestovať živý plot z dule z ovocných stromov

Amy Grant

Existuje mnoho dôvodov na zaradenie buď do krajiny, ale vytvárajú stromy s kdouľami dobré živé ploty, najmä ovocný typ? A ako pestujete živý plot z dule? Kliknite sem a dozviete sa viac o produkcii a pestovaní živého plotu z dule.

Prerezávanie dule: Tipy na rezanie ovocných stromov z dule

Autor: Teo Spengler

Orez ovocných stromov dule by mal byť každoročnou udalosťou. Mark? Prerezávanie dule stromov? vo svojom kalendári a vložte ho na svoju záhradnú úlohu. Ak si nie ste istí, ako orezať dule, kliknite sem. Dáme vám tipy, ako a kedy orezávať dule.

Ovocie dule použitie: Čo robiť s plodom dule

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Dule je pomerne nejedlý surový, ale po uvarení sa uvoľní klenotnica chutí. Toto prastaré, ale hodné ovocie si zaslúži vrátiť sa z tieňa. Naučte sa tu niekoľko rád na varenie s dule a vychutnajte si jeho sladkú chuť a arómu.

Listy dule zhnednú - Ošetrenie dule pomocou hnedých listov

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Má vaša dule hnedé listy? Hlavným dôvodom dule s hnedými listami je bežné plesňové ochorenie známe ako pleseň dule. V tomto článku sa dozviete viac o správe listov hnedého dule spôsobených touto nepríjemnou chorobou.

Propagácia dule: Ako pestovať dule z odrezkov

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Môžete si vziať odrezky z dule? Áno, bol by to skvelý spôsob, ako pokračovať v rastline dedičstva alebo získať rastliny od priateľa alebo suseda, ktorý má odrodu, po ktorej túžite. Na ceste k úspechu by vás malo mať niekoľko tipov na šírenie dule. Viac informácií sa dozviete tu.

Ovocné odrody dule - druhy stromov dule pre krajinu

Mary Ellen Ellis

Dule je bohužiaľ príliš často prehliadaný ovocný strom. Tento strom podobný jablone produkuje nádherné jarné kvety a chutné ovocie. Ak chcete pre svoju záhradu niečo jedinečné, zvážte jednu z mnohých odrôd dule. Viac sa dozviete v tomto článku.

Zber ovocia z dule - Ako zbierať ovocie z dule

Amy Grant

Na jar sa vytvárajú ružové a biele kvety dule, po ktorých nasleduje fuzzy mladé ovocie. Fuzz sa dozrieva, keď ovocie dozrieva, ale to ešte nemusí znamenať, že je sezóna zberu kdouľov. Kliknite sem a dozviete sa, kedy zbierať ovocie a ako zbierať ovocie.

Rozdelenie ovocia z dule: Prečo praskanie ovocia z môjho dule trvá

Autor: Teo Spengler

Ak vám plody dule praskajú, nie ste sami. Štiepanie ovocia z kdouľa je stav často spôsobený problémami s dodávkou vody. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o príčinách štiepania plodu dule, mal by vám pomôcť nasledujúci článok.

Starostlivosť o dule - Tipy, ako pestovať strom dule

Autor: Jackie Carroll

Ak hľadáte okrasný kvitnúci strom alebo ker, ktorý dáva voňavé ovocie a vyzerá dobre po celý rok, zvážte pestovanie dule. Tento článok poskytuje iba potrebné informácie.


Ako pestovať kvitnúce dule

Väčšina záhradkárov považuje kvitnúce dule za nenáročné na pestovanie a starostlivosť o ne. Rastie primerane vo väčšine iných pôdnych typov ako je alkalický íl a rez je nevyhnutný, iba ak sa rozhodnete tvarovať ker.

Vďaka svojmu hustému a tŕnistému rastovému návyku je kvietok dobrou voľbou pri nízkej údržbe, keď sa vyžaduje hustý nepreniknuteľný živý plot, krík alebo lem. Ak nechcete, aby sa ker rozšíril, odstráňte prísavky na úrovni terénu, keď sa objavia.


Keep It Alive

 • Kvitnúci dule je mrazuvzdorný v zónach 4 až 9 a vyrastie na plnom slnku až v polotieni, aj keď najlepšie kvitne na plnom slnku.
 • Je tolerantné k väčšine druhov pôdy, dokonca aj k ílu, pokiaľ sú dobre odvodnené, ale radšej pestuje na zemi, ktorá je aspoň trochu kyslá.
 • Mali by ste sa vyhnúť exponovaným miestam, ako sú terasy na vysokých poschodiach a strešné paluby, kde je silný vietor nebezpečný, pretože vietor môže poškodiť rastlinu prasknutím konárov. V opačnom prípade je táto rastlina dobrým kandidátom na mestskú záhradu, pretože po založení je veľmi odolná voči zlej pôde, suchu a znečisteniu miest.
Hore: Prekvapený neskorým snehom. Fotografia Aka Higeovej cez Flickr.

Všeobecne kvitnúca dule je tvrdá a nenáročná rastlina na pestovanie, na udržanie atraktívnej formy však potrebuje pravidelný a správny rez. Táto rastlina môže ľahko zostúpiť do nevzhľadne zauzleného neporiadku, ak sa zanedbá každoročná rutina prerezávania. Kvitne na starom dreve, takže plánujte strihať koncom jari po vyblednutí kvetov. Identifikujte najstaršie stonky a tretinu z nich odrežte späť na zem. Odstráňte všetky slabé, mŕtve alebo poškodené stonky a prekrížené konáre. Je tiež dobré odstrániť niektoré vnútorné vetvy, aby ste umožnili dobrú cirkuláciu vzduchu a svetlo v strede rastliny, vďaka čomu bude váš kvitnúci dule náskok pred budúcoročným kvetinovým vystavením.

Hore: Kvitnúca dule kvitne začiatkom mája v botanickej záhrade Boerner v Milwaukee. Fotografia od Cliffa cez Flickr.

Chaenomeles speciosa je známy pre svoju životnosť a tiež pre svoje veľké rozmery ... ľahko dosiahne 10 ′ vysoký a 10 ’široký. Ak uvažujete o pridaní tejto rastliny do svojej záhrady, uistite sa, že máte miesto, ktoré by ju po dosiahnutí zrelosti mohlo pojať. Ak je vaša záhrada malá, možno budete chcieť považovať jeden z mnohých vyšľachtených kultivarov za menšie, napríklad „Cameo“, ktorý má krikľavé koralové kvety a vrcholí na 5 ′ alebo „Texas Scarlet“, ktorý je vysoký 3 ′ a 5 ′. trpaslík s jasne červenými kvetmi, ktorého výhodou je, že je takmer bez tŕňov. Podľa významného odkazu „Dirr’s Hardy Trees and Shrubs“ existujú doslova stovky odrôd, z ktorých si môžete vybrať. Určite nájdete ten pravý pre svoju záhradu.

Pozrite si ďalšie tipy na pestovanie kvitnúcich dule v našom sprievodcovi dizajnom aplikácie Flowering Quince 101. A pozrite si naše archívy kríkov, kde nájdete nápady na záhradný dizajn, a pozrite si ďalšie z našich obľúbených kvitnúcich kríkov:


Kvetinová výstava v Hampton Court 2017: Kelly Brook, Charlotte Hawkins a Penny Lancaster-Stewart sa tešia zo slávnej záhradnej výstavy.

Kvetinová prehliadka Hampton Court 2017

Pretože tieň je životne dôležitým prvkom, budete chcieť pergolu opretú o zadnú stenu domu, ktorá bude podopierať veľký vinič, alebo veľký starý ovocný strom, ktorý bude pôsobiť ako slnečná clona nad vašim posedením. Vaši praví Stredomorčania by si s najväčšou pravdepodobnosťou vybrali olivu -

Už roky mám tri vane vonku v Hampshire a sú v poriadku. V opačnom prípade hrajte bezpečne s dule, ktorá prirodzene rastie do príjemného tvaru a nepotrebuje orezávanie.

Potom pripravte pôdu pre postele. Ak nie je pôda prirodzene dobre odvodnená, posypte niekoľko centimetrov štrku a zapracujte ho.

Na ťažkú ​​hlinitú pôdu by som pridal asi vedro ostrého záhradníckeho piesku na štvorcový dvor. A po zasadení náplasti vhodnými druhmi, ak chcete namiesto kompostu alebo kôry mulčovanie, použite na potlačenie buriny vrstvu štrku alebo okruhliakov. V horúcom lete sa pod kameňmi skondenzuje vlhkosť a z tohto dôvodu niekedy nájdete okolo nich skrútené korene rastlín. Naopak, vo vlhkej zime okruhliaky a štrk znamenajú lejaky, ktoré nasiaknu oveľa rýchlejšie ako na vybetónovaných plochách, čím sa znižuje riziko prívalových povodní.

Na doplnenie vzhľadu budete potrebovať niekoľko kontajnerov spravodlivej veľkosti. Veľké terakotové kvetináče, urny a žľaby sú klasickými stredomorskými obľúbencami, pretože sú porézne a neustále odparovanie pomáha udržiavať korene rastlín chladné, keď stoja na slnku s plnou silou.

Mad about the Med? Najlepšie rastliny na znovuvytvorenie tohto stredomorského pocitu.

l Figovníky - vysaďte figúrku spoľahlivej vonkajšej odrody, ako je Brunswick alebo Brown Turkey, na teplú, južne orientovanú stenu a orežte ju každý január, keď úplne spí, a mali by ste získať dobrú úrodu.

l Citrusy - pestujte v kvetináčoch tie najtvrdšie druhy, ako sú kumquaty, citróny Meyer a sevillské pomaranče. V lete ich postavte na terasu, ale na zimu ich uschovajte v svetlej miestnosti alebo v zimnej záhrade bez mrazu.

l Olivovníky - držte ich v kvetináčoch, kým sú mladé, a každú zimu priveďte veľké rastliny, ktoré sú tvrdšie.

l Rastliny zimnej záhrady - Bougainvillea, oleander a jacaranda sa najlepšie pestujú v kadiach a nechávajú sa vonku každé leto, od začiatku júna do konca septembra, potom udržiavané v zimnej záhrade bez mrazu.

l Pelargoniums - v lete pestujte v nádobách zónové typy. Sú dobré na plné slnko a sú odolné voči suchu.

l Juhoafrické sedmokrásky - Osteospermum, gazánia, lampranthus alebo mezembryanthemum majú veľmi južné Francúzsko. V nádobách sa im vonku darí počas horúceho suchého leta.

l Agávy a aloe - majú nápadné listy a architektonické tvary. Pre kvetináče potrebujú v zime nemrznúce podmienky. Vždy zelené bylinky, najmä rozmarín, šalvia, tymian, bobkový a levanduľový krém, vytvárajú autentické prostredie na horúcich slnečných miestach.

l Kvetiny milujúce slnko - Acacia dealbata, olearia, yucca, palma chusanská (Trachycarpus fortunei) alebo trpasličia palma vejárovitá (Chamaerops humilis), ktoré vytvárajú dobrú celoročnú obrazovku, vzorky rastlín alebo veľké vzorky nádob (používajte nádoby bez dna, aby mohli zakoreniť). , čo znamená menšie zalievanie).


Pozri si video: SnowRunner: BIGGEST HAULER YET! 20 WHEEL DRIVE!


Komentáre:

 1. Schmaiah

  Aká zaujímavá otázka

 2. Meinrad

  Myslím, že nemáš pravdu. mám istotu. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 3. Ulmar

  It's the valuable information

 4. Alhwin

  Súhlasím s vami, ďakujem za vysvetlenie. Ako vždy, všetky dômyselné sú jednoduché.

 5. Tejora

  Pripájam sa k všetkým vyššie uvedeným. Na túto tému vieme komunikovať.

 6. Grozahn

  Should you tell you on a false way.Napíšte správu