Kategórie: Zaujímavé

Najnovšie Príspevky Blogu

Lophophora williamsii (Peyote)

Lophophora williamsii (Peyote)

Vedecké meno: Lophophora williamsii (Lem.) JMCoult. Bežné názvy: Peyote, Peyōtl, Cactus Pudding, Devil's Root, Diabolic Root, Divine Cactus, Dry Whisky, Dumpling Cactus, Indian Dope, Mescal Button, Mescal Buttons, Turnip Cactus, Whisky Cactus , Biely muľ Synonymá: Anhalonium lewinii, Anhalonium williamsii, Ariocarpus williamsii, Echinocactus williamsii, Lophophora echinata, Lophophora lewinii, Lophophora lutea, Mammillaria lewinii, Mammillaria williamsii, Oreocereus cels.

Kontrola jahodovej čiernej koreňovej hniloby: Liečba čiernej koreňovej hniloby jahôd

Kontrola jahodovej čiernej koreňovej hniloby: Liečba čiernej koreňovej hniloby jahôd

Autor: Amy Grant Čierna koreňová hniloba jahôd je vážna porucha, ktorá sa bežne vyskytuje v poliach s dlhou históriou pestovania jahôd. Táto porucha sa označuje ako komplex chorôb, pretože príčinou infekcie môže byť jeden alebo viac organizmov. V nasledujúcom článku sa dozviete, ako rozpoznať príznaky, a získate tipy na kontrolu hniloby koreňov jahôd čierneho.

Problémy s Bok Choy: Bežné choroby a škodcovia Bok Choy

Problémy s Bok Choy: Bežné choroby a škodcovia Bok Choy

By: Liz BaesslerBok choy is a great vegetable to add to your arsenal of greens. Popular in Asian cooking, it can also be added to most recipes. But what do you do when your bok choy starts to fail? Keep reading to learn more about bok choy problems and how to combat common bok choy diseases and pests.

Orazio Cannistraci - Umelec - Diela

Orazio Cannistraci - Umelec - Diela

Orazio Cannistraci, diela Omu ea natura (človek a príroda) Kamenný múr, ktorý vás pozýva sedieť pri živom plote typicky stredomorskej vegetácie Opuntia ficus-indica, známejšia ako opuncia, bohatá na ovocie s tŕňmi. Názov: L'omu ea natura (človek a príroda) Materiál: Drevo a tkanina Šírka: 130 cm Výška: 105 cm Hĺbka: 62 cm Hmotnosť: 40 kg Ak ste umelci a chcete svoje diela publikovať na tomto webe, napíšte adresu write @ elicriso .

 Manžel zbiera pneumatiky od priateľov a platí za zemiaky: 4 dôvody na to, aby ste zemiaky pestovali zvisle

Manžel zbiera pneumatiky od priateľov a platí za zemiaky: 4 dôvody na to, aby ste zemiaky pestovali zvisle

Nedávno som sa dozvedel o novej metóde pestovania zemiakov, ktorá sa ukázala ako veľmi efektívna. Rozprával o tom manžel, ktorý sa toto leto rozhodol vyskúšať techniku ​​na našom webe Podstata metódy Všetko to začalo tým, že si začal v záhrade robiť zásoby starých pneumatík pre automobily - svojich, susedových, požičaných od priatelia. s obľubou rozdávali použité pneumatiky bez toho, aby sa pýtali, prečo sú potrebné.

Echeveria diffractens

Echeveria diffractens

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív pre & 34; Echeveria diffractens & 34; Prehliadanie: Echeveria diffractensSucculentopediaEcheveria diffractens - Shattering EcheveriaEcheveria diffractens (Shattering Echeveria) je šťavnatá rastlina so sploštenými ružicami do výšky 5 cm a výšky 4 palce…

Sú Snapdragony jedlé - informácie o Snapdragone upraviteľnosti a použití

Sú Snapdragony jedlé - informácie o Snapdragone upraviteľnosti a použití

Už ste sa niekedy potulovali po kvetinovej záhrade a prestali ste obdivovať a vdychovať opojnú arómu konkrétneho kvetu a pomysleli ste si: „sú také krásne a úžasne voňajú, som zvedavá, či sú jedlé“. Jedlé kvety nie sú novým trendom; staroveké kultúry používali ruže a fialky napríklad do čajov a koláčov.

Ovládanie prasličky obyčajnej - Tipy na odstránenie a usmrtenie prasličky obyčajnej

Ovládanie prasličky obyčajnej - Tipy na odstránenie a usmrtenie prasličky obyčajnej

Autor: Heather Rhoades Pigweed všeobecne pokrýva niekoľko rôznych druhov burín. Bežnou formou prasiatka je prasiatko prostaté (Amaranthus blitoides). Je tiež známy ako matweed alebo mat amaranth. To ponecháva mnohých majiteľov domov zvedavých, ako sa zbaviť vyčerpaného prasiatka. Pozrime sa na identifikáciu prasiatka vyčerpaného a tipy na kontrolu prasiatka vyčerpaného.

Ceropegia woodii

Ceropegia woodii

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív prehľadávania: Ceropegia woodii - 34; Ceropegia woodiiSucculentopediaCeropegia linearis subsp.

Bunkový

Bunkový

Je to malá rodina, ktorá zahŕňa iba dva rody: Purdiu a Cletru. Rastliny patriace do tejto čeľade rastú v miernom a teplom podnebí v Amerike a Ázii a iba jeden rastie na Madeire. Rodina má asi 80 druhov, zastúpených hlavne listnatými stromami a kríkmi, ale v rodine sa vyskytujú aj vždy zelené.

Astrophytum

Astrophytum

Astrophytum je rod kaktusov. Všeobecný názov je odvodený z gréckych slov & 34; άστρον (astron) & 34 ;, čo znamená hviezda, a & 34; φυτόν (phyton), & 34; čo znamená rastlina. Kliknite na fotografiu alebo názov šťavnatej rastliny pre ktoré chcete vidieť ďalšie informácie.Späť na Prehľadávať sukulenty podľa rodu.

Pôda a vápnik - ako vápnik ovplyvňuje rastliny

Pôda a vápnik - ako vápnik ovplyvňuje rastliny

Autor: Jackie Rhoades Je vápnik potrebný v záhradnej pôde? Nie je to tá látka, ktorá vytvára silné zuby a kosti? Áno, a je to nevyhnutné aj pre „kosti“ vašich rastlín - bunkové steny. Môžu rovnako ako ľudia a zvieratá trpieť rastliny nedostatkom vápnika? Odborníci na rastliny tvrdia, že v záhradnej pôde je potrebný vápnik.

Pestovanie rastliny koreňového piva: Informácie o rastlinách koreňového piva

Pestovanie rastliny koreňového piva: Informácie o rastlinách koreňového piva

Autor: Becca Badgett, spoluautorka knihy Ako vypestovať NÚDZOVÚ záhradu Ak chcete pestovať neobvyklé a zaujímavé rastliny alebo sa o nich chcete iba dozvedieť, môžete si prečítať túto knihu, kde sa dozviete niečo o koreňových pivných rastlinách (Piper auritum). Ak vás zaujíma, ako sa používa rastlina koreňového piva, odpoveď je uvedená nižšie.

Mauritánia - Príbeh mojej cesty do Mauretánie

Mauritánia - Príbeh mojej cesty do Mauretánie

MAURITÁNIA Križovatka medzi moslimským svetom a čiernou Afrikou od Antonietty Peroniovej a Giovanniho Camiciho ​​Krokodílie bazény Matmata (Mauritánia, západoafrický štát) Krokodílske bazény Matmata (Mauritánia - štát západná Afrika -) Krokodílske bazény Matmata (Mauritánia - štát západná Afrika ) 39; západná Afrika -) bazény krokodílov Matmata (Mauretánia - štát západnej Afriky -) krokodílie bazény Matmata (Mauritánia - štát západnej Afriky -) bazény krokodílov Matmata (Mauritánia - štát západnej Afriky -) bazény krokodílov Matmata (Mauritánia - štát západnej Afriky) -) Ďalšie fotografie môjho výletu nájdete na stránkach: Poznámka Tento článok zaslal jeden z našich čitateľov.

Amaryllis Southern Blight Disease: Rozpoznávanie príznakov Amaryllis Southern Blight

Amaryllis Southern Blight Disease: Rozpoznávanie príznakov Amaryllis Southern Blight

Autor: Mary Ellen EllisAmaryllisis je odvážna, nápadná kvetina, ktorá rastie z cibule. Mnoho ľudí ich pestuje v kontajneroch, často na jeseň alebo v zime na konci zimy alebo skoro na jar, ale amarylliscan rastie aj vonku v teplejšom podnebí. Amaryllis sa všeobecne ľahko pestuje a často ho netrápia choroby, ale buďte si vedomí známok južného svetla a viete, ako s nimi zaobchádzať.

Browningia candelaris

Browningia candelaris

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív pre & Browningia candelaris & 34; Browsing: Browningia candelarisSucculentopedia Browningia candelaris (Candleholder Cactus) Browningia candelaris (Candleholder Cactus) je kaktus so stromovým zvykom rastu, ktorý dosahuje výšku až 6 metrov.

Hmyz na horiacich kríkových listoch - Ako liečiť chyby na horiacich kríkových rastlinách

Hmyz na horiacich kríkových listoch - Ako liečiť chyby na horiacich kríkových rastlinách

Autor: Jackie Carroll Horiace kríky majú toľko odporúčaní: nenáročná príroda, brilantná jesenná farba, prirodzene atraktívny tvar ... zoznam pokračuje stále ďalej. Jedným z problémov, ktoré môžete mať s týmito krásnymi kríkmi, sú hmyzí škodcovia. Tento článok vám poradí, čo robiť, keď uvidíte hmyz na horiacich listoch kríkov.

Kleinia cephalophora (horský oheň)

Kleinia cephalophora (horský oheň)

Vedecké meno Kleinia cephalophora Compton Bežné názvy Horský oheň, Blazing Glory, Cliff Kleinia Synonymá Senecio cephalophorus Vedecké triedenie Rodina: Asteraceae Podčeľaď: Asteroideae Kmeň: Senecioneae Podokmen: vysoký listy a veľké, krásne, prikyvujúce hlavičky kvetov.

Moje citrusové plody sú zjazvené - Čo spôsobuje zjazvenie citrusových plodov

Moje citrusové plody sú zjazvené - Čo spôsobuje zjazvenie citrusových plodov

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY) Pestovanie vlastného citrusového ovocia doma môže byť zábavným a obohacujúcim úsilím. Či už rastú vonku alebo v nádobách, sledovanie stromov, ktoré kvitnú a začnú plodiť, je celkom vzrušujúce. Čo spôsobuje zjazvenie citrusových plodov? Dozvieme sa viac o značkách na citrusoch.

Rôzne typy šťavelu - dozviete sa viac o bežných odrodách šťavelu

Rôzne typy šťavelu - dozviete sa viac o bežných odrodách šťavelu

Autor: Teo SpenglerSorrelis je trváca bylina, ktorá sa rok čo rok verne vracia do záhrady. Kvietničkári pestujú šťavel pre svoje lesné kvety v levanduli alebo ružovej farbe. Vegetariáni však pestujú špecifické druhy šťavelu, ktoré sa používajú do polievok a šalátov. Sorrel sa v Európe často konzumuje, v Severnej Amerike už menej.