Kategórie: Rôzne

Najnovšie Príspevky Blogu

Galtonia

Galtonia

Cibuľovitá trváca rastlina Galtonia, ktorá sa nazýva aj Cape hyacint, je členom čeľade ľaliovitých. Vlasťou takejto rastliny je Mys dobrej nádeje. Galtonia bola pomenovaná po Francisovi Galtonovi, anglickom prieskumníkovi flóry Južnej Afriky. V Európe sa táto kvetina pestuje ako neskoro kvitnúca rastlina od sedemdesiatych rokov 19. storočia.

Čajovne

Čajovne

Camellia (Camellia) - starostlivosť, fotografie, druhy Camellia (latinsky Camellia) sa týka čajovníkov a zahŕňa asi 80 druhov rastlín. Rastie v subtropických a tropických pásmach východnej a juhovýchodnej Ázie, v Japonsku a Kórei, na polostrove Indočína, asi. Jáva a Filipínske ostrovy. Kaméliu priniesol do Európy po prvýkrát z Filipín kňaz a prírodovedec Camelius G.

Koľko stojí chov mačky?

Koľko stojí chov mačky?

Pred niekoľkými rokmi ma kontaktoval manželský pár kvôli plnokrvnému mačiatku. Chceli mať siamskú mačku s dobrým rodokmeňom a preukázateľnými ambíciami. Bolo tam také mačiatko a všetko sa zdalo byť v poriadku, nepýtajte sa hlavy rodiny na jednu otázku: koľko stojí chov jednej mačky za deň?

Cibuľu sadíme na jar: načasovanie, technológia, starostlivosť

Cibuľu sadíme na jar: načasovanie, technológia, starostlivosť

Termíny výsadby Miesto výsadby sa pripravuje od jesene, keď sa plánuje výsadba cibule na hlave. Pôda je hlboko vykopaná a hojne hnojená kompostom, maštaľným hnojom alebo kuracím trusom v množstve 1,5 - 2 vedra organickej hmoty na každý štvorcový M. Na 1 štvorcový sa tiež pridá 25-35 g superfosfátu a draselných solí. M. Keď na jar príde čas na výsadbu a sejbu, hnojivo bude vo vlhkej pôde rovnomerne rozložené.

Brachea

Brachea

Vždy zelená dlaň ventilátora brachea (Brahea) je v priamom vzťahu s čeľaďou dlaní (Arecaceae alebo Palmae). V prírode sa nachádza v USA (Kalifornia) a v Mexiku. Táto rastlina bola pomenovaná na počesť Dána Tycha Braheho (1546 - 1601), ktorý bol známym astronómom, a práve on objavil tento rod.

Biela hniloba

Biela hniloba

Ochorenie biela hniloba, ktoré sa tiež nazýva sklerotinóza, je najčastejšie spôsobená vačnatou hubou Sclerotinia sclerotiorum. Toto ochorenie postihuje rôzne plodiny, napríklad: kapusta, mrkva, zemiaky, slnečnica, topinambur, hrach, hrozno a ďalšie rastliny, divoké aj pestované.

 Pomme d'amour z Moskvy až na samý okraj: metódy pestovania paradajok v rôznych regiónoch

Pomme d'amour z Moskvy až na samý okraj: metódy pestovania paradajok v rôznych regiónoch

Teraz je takmer nemožné nájsť zeleninovú záhradu bez paradajky, ktorá sa zo zvedavosti zmenila na známu zeleninu. Je zaujímavé ho pestovať v ktorejkoľvek fáze - od semena až po dospelého kríka. Znalosti v základných poľnohospodárskych technikách vám umožňujú predĺžiť obdobie plodenia, zvýšiť produktivitu a rozšíriť geografiu rajčiaka.

Motýle sú škodcovia kapusty

Motýle sú škodcovia kapusty

Ako zaobchádzať s motýľmi - škodcami kapusty Počas vegetačného obdobia môže byť kapusta poškodená mnohými druhmi. Medzi nimi sú kruhovité chyby, píla repka, polyfágni škodcovia (slimáci, molica lúčna, gama lopatka a ďalšie). Teraz sa však zameriame na kapustové fytofágy - motýle: kapusta a repík biely, naberačka na kapustu.

 6 krásnych rastlín do vašej spálne, ktoré schválil Feng Shui

6 krásnych rastlín do vašej spálne, ktoré schválil Feng Shui

Nie je ťažké vytvoriť v dome atmosféru naplnenú láskou, harmóniou a radosťou. Tu je niekoľko izbových rastlín, podľa Feng Shui by mali byť umiestnené v spálni, aby bolo telo zdravé a myšlienky pozitívne: Aloe Aloe je rastlina s neuveriteľnými liečivými vlastnosťami. Je známy svojou schopnosťou odstraňovať chemikálie z prostredia a čistiť vzduch.

 7 rastlín, ktoré neznášajú hnojivá na popol

7 rastlín, ktoré neznášajú hnojivá na popol

Popol z dreva je vynikajúce pôdne hnojivo, obsahuje stopové prvky: draslík, vápnik, železo, horčík, fosfor, ktoré prispievajú k zlepšeniu pôdy a k rozvoju rastlín. Pomáha bojovať proti plesniam, hubám a škodcom v pôde. Popol má však alkalizačné vlastnosti, takže nie je vhodný pre množstvo rastlín, ktoré uprednostňujú kyslú pôdu.

Azalka

Azalka

Azalka (Azalka) je jednou z najpozoruhodnejších domácich rastlín. Vďaka nádherným kvetom, ktoré bohato zakrývajú kríky, vyzerá neskutočne dekoratívne. Azalka patrí do rodu rododendronov. V prírode tieto miniatúrne vždy zelené alebo listnaté kry žijú v Indii, Japonsku a Číne, ale vyskytujú sa aj v krajinách južnej Európy a na severoamerickom kontinente.

Salvia: výsadba a starostlivosť, pestovanie zo semien sadenicami

Salvia: výsadba a starostlivosť, pestovanie zo semien sadenicami

Záhradné rastliny Publikované: Posledné úpravy: Salvia, alebo šalvia, je vysoko dekoratívna a zároveň liečivá rastlina. Často sa tiež používa ako korenie a odpradávna sa nazýva posvätnou bylinou, bylinou nesmrteľnosti a záchranou života pre svoju schopnosť zbaviť ženy neplodnosti, posilniť myseľ a ducha.

Ako predať letnú chatu? Kto je zodpovedný za odvoz odpadu zo záhradných pozemkov? Čo je doživotná renta?

Ako predať letnú chatu? Kto je zodpovedný za odvoz odpadu zo záhradných pozemkov? Čo je doživotná renta?

Kto by mal byť zodpovedný za odvoz odpadu zo záhradných pozemkov? Kam sa obrátiť? Aké požiadavky alebo návrhy sú najlepšie pre predsedu záhradníctva? Predseda zodpovedá za zachovanie zdravia záhradníctva (na spoločných pozemkoch). Ak dôjde k porušeniu hygienického stavu, najmä nie je organizované odvoz odpadu, predseda neprijme potrebné opatrenia, je potrebné obrátiť sa na regionálnu hygienicko-epidemiologickú stanicu.

Podnebie a pôda Leningradskej oblasti, pestovanie zeleniny

Podnebie a pôda Leningradskej oblasti, pestovanie zeleniny

Pestovanie zeleniny v nepriaznivom podnebí Okresy Lodeynopolsky a Podporozhsky patria do zón kritického poľnohospodárstva. Ak si chcete predstaviť podmienky poľnohospodárstva vrátane záhradníctva v drsnej zóne, musíte sa oboznámiť s jeho hlavnými pôdnymi a klimatickými vlastnosťami. Najťažšie mrazy dosahujú -54 ° C.

Podrobný popis a vlastnosti kapustovej odrody Kolobok F1

Podrobný popis a vlastnosti kapustovej odrody Kolobok F1

Kapusta Kolobok je neskoro dozrievajúca odroda s bielou hlavou. Je široko používaný pre svoju vynikajúcu chuť, dlhú trvanlivosť a vysoký obsah užitočných mikro a makroelementov.Všeobecné vlastnosti odrody kapusta Kolobok sú odrody s vysokou biologickou a morfologickou homogenitou.

Ako zachrániť rezané tulipány a narcisy

Ako zachrániť rezané tulipány a narcisy

Nech kytica žije dlhoAk v nedeľu prinesiem domov tulipány a narcisy a dám ich za pár dní, potom sa dajú zachrániť bez obetovania krásy. Za týmto účelom som ostrým nožom šikmo odrezal spodnú časť stonky, vložil ju do dlhej nádoby s usadenou alebo studenou prevarenou vodou. Cez téglik som vložil igelitové vrecko a vložil ho do dverí chladničky.

 Vlastnosti kovovej dlaždice

Vlastnosti kovovej dlaždice "Monterrey": nainštalujte strechu

Kovová taška je jedným z najobľúbenejších strešných materiálov, pretože má nepopierateľné výhody, najmä nízku hmotnosť, vysokú pevnosť a ľahkú inštaláciu. Okrem toho je tento povlak k dispozícii v širokej škále tvarov a farieb. Jedným z najbežnejších typov je kovová dlaždica Monterrey, ktorá je vyrobená z pozinkovanej ocele a má polymérny povlak.

Rastliny do kuchyne

Rastliny do kuchyne

Kuchyňa je zvláštnym miestom v dome, kde sa rodina zhromažďuje po večeroch a kde sa hromadí veľa pachov, takže sa tam nemôže úplne rozvinúť každá kvetina. Do kuchyne sú vhodné rastliny, ktoré vydržia vysoké teploty vzduchu a nielenže produkujú kyslík, ale okrem oxidu uhličitého, toxínov a iných škodlivých látok aj absorbujú zo vzduchu.

 Príbeh sibírskej mrkvy: výber najlepších odrôd s popisom

Príbeh sibírskej mrkvy: výber najlepších odrôd s popisom

Aj na malom pozemku si sibírsky záhradník určite nájde miesto pre mrkvu. Zvláštne podnebie týchto miest sa nestáva prekážkou. Aby ste však dosiahli dobrú úrodu, musíte si zvoliť správnu odrodu tejto sladkej zeleniny Mrkva pre celú Sibír Zvážte odrody uvedené v Štátnom registri šľachtiteľských úspechov Ruskej federácie, ktoré sú vhodné pre Sibír.

 Tomato Black Baron: silný kríkovitý plod s veľkými čokoládovými plodmi

Tomato Black Baron: silný kríkovitý plod s veľkými čokoládovými plodmi

Black Baron je odroda pre milovníkov tmavých paradajok. Paradajka poteší silou kríkov a veľkosťou plodov. Je rovnako produktívny na otvorenom poli aj v skleníku. Plody sú veľké a mäsité. Chuť si ale budeme musieť posúdiť sami, recenzie a popisy v rôznych zdrojoch si navzájom odporujú. História a popis odrody rajčiakov Black Baron Paradajky Black Baron sú od roku 2010 uvedené v Štátnom registri šľachtiteľských úspechov.